{{all}}

مزایای بازار فارکس

 

بازار فارکس چیست :

کلمه فارکس ( Forex) که مخفف ( Forgein Exchange Market) می باشد ، به معنی بازار تبادل ارز های خارجی معرفی شده است. بازار جهانی ارز در سال 1971 فعالیت خود را اغاز کرده و با پیشرفت تکنلوژی از سال 1998 توسعه پیدا کرده  است.

بازار تبادل ارزی جهانی یا  فارکس ، مکان مشخصی نداردو معامله گران و کار بردان ان از طریق  شبکه های الکترونیکی اقدام به معامله و خرید وفروش می کنند . دارای های که دراین بازار معامله می شوند شامل : سهام  های امریکای ، تمام جفت ارز ها ، ارز دیجیتال ، طلا ، نفت و.... می باشد . 

تمامی این دارایی ها در کار گزاری  فارکس قابل معامله است . 

 

 

مزایای بازار فارکس.

 

 

 

   -آنلاین (از هر جای دنیا) و 24 ساعته:

   بازا فارکس بغیر از 2 روز اخر هفته میلادی ( شنخبه و یکشنبه ) ،  هیچ محدودیت زمانی وجود ندارد و می توانید در تمامی ساعات شبانه روز تجارت کنید . مابقی روز ها به صورت 24 ساعته باز می باشد .
معامله گر می تواند این کار را پار هروقت انجام دهد و در هر ساعت که راحت هستند کار کنند . هر فرد می تواند روند فعلی بازار را مشاهده کرده و در نمادی وارد باز شوند . 

 

 -دو طرفه (معاملات با خرید یا فروش آغاز شود) :
  یکی از مزایا فارکس این است که خود شخص کنترل کاملی نسبت به انجام معملات دارد و همچنین در تجارت خرید و فروش ارز ها تصمیم گیرنده تریدر است که با توجه به دانش وتجربه فردی خود این کار را انجام می دهد.
کنترل فردی عواملی هست که در برایند معاملاتی یک تریدر نقش یسزایی دارد و مطالب کاربردی ان را در بخش روانشناسی و مدیریت سرمایه مورد برسی قرار می دهیم .

 

-نقد شوندگی بسیار بالا (صف خرید و فروش وجود ندارد): 

بازار فارکس دارای بیشتر ین شرکت کننده در مقایشه با سایر بازار ها مالی است.  حجم نقدشوندگی بالا این امکان را به فعالا ن می دهد در هر لحظه از بازار با هر نرخی قسمتی وارد و بلافاصله خارج شوند .
روزانه حدود 6.6 تریلیون دلار معمله در این بازار صورت میگیرد .

 

-هزینه و کارمزد بسیار کم :

 

-امکان معامله تا 500 برابر سرمایه اصلی (ضریب اهرمی Leverage):
 لوریج در فارکس قابلیتی است که به معامله گر اجازه معاملات بیش از حد توان حساب معاملاتی اش  را می دهد ، به عبارت دیگر اهرم یا همان لوریج امکان معامله با سرمایه های کوچک را فراهم می کند . 
خیلی ساده ، پولی چندیند برای حساب در اختیار قرار می دهد .  کهالبته ایو ویژگی مربوط به CFD  می شود . معامبه گر می تواند از این ویزگی استفاده کرده و خیلی سریع سرمابه خود را چندین برابر کند . در این حالی مشتری چه به سود چه به زیان ، برای انجام معامله اسپرد پر داخت می کند . 
استفاده درست و حساب شده  از لوریج بسیاری از معامله گران را هدف خود رسانده است .

 

-شفافیت انجام معاملات : 
 انحصار نزدیک به صفر است ، جریان قیمت در بازار فارکس نتیجه یک خواست جمعی دربین تمام فعالان این بازار است.  به صورت مشخص تر هیچ کس نمی تواند عرضه و تقاضا را به صورت عمده در اختیار بگیرد و نرخ ارز را ان گونه که دوست دارد هدایت کند .
بانک های بزرگ، تعیین کننده نرخ ارز در بازار هستند و این یک واقعیت است. درست است که اکثر ارز ها از سیستم نرخ ارز شناور پیروی می کنند .
 

 

-عدم توانایی بازیگران بزرگ در بازار فارکس :
فارکس یک مکان ، سازمان ،دفتر یا ساختما ن نیست همچنین یک نفر با یک گروه مالک ان نیست و توسط هیچ نهادی سازماندهی وکنترل نمی شود .
فارکس مثا جاده وها اتوبان های روی سطح زمین است که ابتدا و انتها برای ان وجود ندارد و مانند یک شبکه به یکدیگر تصل هستند و کسانی که داخل ان هستند نمی توانند ادعادی بر مالکیت داشته باشد . این بازار تحت مالکیت عرضه و تقاضا می باشد . 

 

 -تنوع بسیار بالای محصولات:
 بازار فارکس گزینه های متنوعی  برای تجارت در اختیار معامله ران قرار می دهد .معامله گران می تواند صد ها جفت ارز را معامله کنند و هیچ محدودیتی برای برای انتخاب جفت ارز ها وجود ندارد . همین امر فرصت زیادی را پیش و روی معامله گران قرار می دهد تا کسب سود کنند. 

 

-مدیریت انجام معاملات توسط سرمایه گدار:   -شروع معاملات با حداقل سرمایه:

 

-تمرین انجام معاملات واقعی بدون ریسک و هزینه:
 هنگامی که فردی که  به تازگی وارد دنیای فارکس می شود از نظر تجربه و اشنایی نوسانات این بازار یک فرد مبتدی محسوب می شود .
برای چنین فردی یک حساب تمرینی یا همون دمو وجود دارد که کاملا با تغییرات نمودار زنده بازار مطابقت دارد .در این حساب هیچ گونه خطری وجورد ندار وتریدیر تازه کار می تواند توانایی و سطح دانش خود را مورد ارزیابی قرار دهد. این حساب رایگان می باشد و به عنوان وسیله عالی برای ازمایش ، بهبود وسازماندهی مهارت های جدید  بسیار کاربدر دارد و همیشه برای یک تریدر مفید است . 

 

 

-امکان تعیین حداکثر ریسک معاملات:
 

 

-امکان تعیین سقف سود معاملات

 

 

-

{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}