{{all}}

آموزش رایگان تلفنی
 
افتتاح حساب واقعی تومانی

به حساب معاملاتی با موجودی تومان ایران که نزد کارگزاری فارکسر قابل افتتاح و انجام معاملات ارزی می باشد حساب تومان ایران گفته میشود.

USDIRT چیست؟

نرخ برابری دلار آمریکا به تومان ایرانUSDIRT می باشد. مبنای این نرخ قیمت انجام معاملات فیزیکی نزد صرافی های آزاد است که جهت سهولت و درک بهتر برابری، ۴ صفر واحد پول ایران حذف شده و به صورت اعشار درآمده است.

مزایای افتتاح حساب تومان ایران IRT

 
  • برای اولین بار در ایران
  • دریافت و پرداخت آسان فقط با یک تلفن یا پیامک و یا آنلاین (تقاضای قبل از ۱۰ صبح)
  • حداکثر ریسک معاملات در حساب معاملاتی آموزشی ۸۰۰۰ IRT معادل ۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان در هر بار
  • محاسبه سود و زیان لحظه ای به تومان IRT
  • عدم وجود ریسک تغییر برابری ریال به دلار در سپرده وجه الضمان
  • عدم وجود موضوع برابری روزانه دلار، درهم به ریال (شکایت مشتریان برای گران حساب کردن نرخ برابری توسط صرافی های طرف قرارداد)
  • حداکثر سود برای هر معامله نامحدود (قابل انتخاب توسط معامله گر)
 
 

پرسش و پاسخ متداول

 

دقیقا شبیه به همان مراحل ابتدایی واریز و برداشت وجه در افتتاح حساب معاملاتی میباشد.

اسپرد USDIRT شناور است و معادل ۵۰۳ پیپ یعنی ۵۰.۳ تومان میباشد.(اسپرد USDIRT هیچ تاثیری در سود یا زیان معاملات شما ندارد.)

تمامی محصولات (ارزها، طلا و نقره، نفت و گاز) را میتوانید معامله کنید.

شما میتوانید در دیده بان بازار نرخ دلار به تومان را با نماد USDIRT مشاهده فرمایید و این نرخ از بازار آزاد روزانه به صورت زنده استخراج می گردد.

روش محاسبه:

PROFIT AS POINT * نرخ خرید دلار به تومان = PROFIT

برای دیدن نمونه چند معامله پی دی اف زیر را دانلود فرمایید.

(PDF) نحوه محاسبه حساب تومان ایرانIRT

خیر، به دلیل اینکه واریز و برداشت شما تومان ایران میباشد، نرخ دلار هیچ تاثیری ندارد.

۱ IRT معادل ۱۰۰۰ تومان و یا ۱۰,۰۰۰ ریال میباشد.

حداقل برداشت ۵۰۰ IRT معادل ۵۰۰۰۰۰ تومان میباشد.

حداقل واریز 1۰۰۰ IRT معادل 1,۰۰۰,۰۰۰ تومان میباشد.

خیر، در حال حاضر امکان پذیر نیست.

لوریج حساب های تومان ایران همانند حساب های دلاری، برای حسابهای معاملاتی آموزشی از ۲۵ تا ۵۰۰ میباشد. در حسابهای معاملاتی واقعی برای لوریج بالاتر از۱۰ باید در آزمون ضریب اهرمی شرکت نمایید.

 

حداقل واریز ۸۰۰۰ IRT معادل ۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان میباشد

سود و ضرر خود را به واحد IRT یا همان تومان ایران تقسیم بر ۱۰۰۰ ویا ریال ایران تقسیم بر ۱۰,۰۰۰ مشاهده مینمایید.

با توجه به اینکه وجه سپرده در کارگزاری فارکسربه عنوان وجه الضمان است،در واقع تومان ایران وارد معاملات بورسی یا همان فارکس نشده و کلیات معاملات به صورت عادی و متداول در انجام میشود و برابری دلار به تومان USDIRT فقط جهت محاسبه PPV استفاده میگردد و هیچ دخالت مستقیمی در روند سود یا زیان معاملات ندارد و تنها حاصل نتیجه معاملات را به تومان ایران نشان میدهد.

کارگزاری فارکسر در بانک DBS سنگاپور حساب دارد و تمامی وجه ها را در آنجا نگهداری میکند.(کارگزاری فارکسر با ریسک خود تومان از مشتری دریافت میکند و تومان به مشتری پرداخت میکند.)

کارگزاری فارکسر صفرها را حذف نکرده است، بلکه اقدام به حذف ۳ رقم از اعداد سمت راست تومان و یا ۴ رقم از اعداد سمت راست ریال و اضافه کردن ۳ رقم اعشار به تومان و ۴ رقم اعشار به ریال نموده است.

مدت زمان برداشت از زمانی‌ که درخواست به کارگزاری فارکسر ارسال شود ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می‌باشد.

همانندحساب واقعی معاملاتی نزد کارگزاری فارکسر می توانید اقدام به افتتاح حساب تومان ایران نمایید. در این نوع حساب موجودی شما به تومان ایران نگهداری می شود.

معاملات در حساب تومان ایران IRT به همان طریق دیگر حسابها با پایه ارزی (وجه الضمان) دلار، یورو و … انجام میگردد و هیچ تفاوت اساسی ندارد و تنها محاسبات سود، زیان، وجه الضمان، وجه الضمان آزاد و وجه الضمان مفید بر پایه نرخ لحظه USDIRT محاسبه و نمایش داده میشود.

(PDF) نحوه محاسبه حساب تومان ایرانIRT

نحوه محاسبه سود و زیان در حساب تومان ایران همانند حساب معاملاتی دلاری میباشد با این تفاوت که معاملات بصورت لحظه ای به تومان ایران تبدیل و قابل مشاهده می باشد.

از آنجائیکه در این نوع حساب کلیه عملیات به صورت تومان ایران قابل مشاهده است، جهت تبدیل معاملات انجام شده به تومان نیاز به نرخ تبدیل بوده که کلیه عملیات بصورت آنلاین با استفاده از نرخ USDIRT موجود در کارگزاری فارکسر محاسبه و تبدیل می گردد.

 
 
 
{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}